Dagopvang Nieuwe Boteringestraat

De gemeente wil het gebouw aan de Nieuwe Boteringestraat 28-30 gebruiken als dagopvang voor dak- en thuisloze inwoners. De opvang is elke dag open van 10.30 tot 17.30 uur. In de winter (van 1 november tot en met 30 april) zijn de openingstijden langer: van 10.00 tot 19.00 uur. Deze tijden sluiten aan op de winternoodopvang aan de Sontweg.

Wat is de dagopvang?

Het Leger des Heils en de gemeente Groningen werken samen met verschillende partners om dak- en thuisloze mensen een warm en veilig alternatief te bieden voor een verblijf op straat.

Bij de dagopvang kunnen mensen terecht voor een praatje, iets te eten, een kop koffie en een douche. Medewerkers van het Leger des Heils helpen bezoekers om hun dag zinvol in te vullen. Samen kijken ze naar mogelijkheden om weer mee te doen in de samenleving.

De dagopvang is het gehele jaar geopend, dagelijks van 10.30 tot 17.30. In de wintermaanden (1 november tot en met 30 april) zijn de openingstijden verruimd, dagelijks van 10.00 tot 19.00.

Waarom deze verhuizing?

De huidige dagopvang aan de Spilsluizen is te klein. Bovendien loopt het huurcontract van het Leger des Heils daar af op 31 december 2026.

Na een uitgebreide zoektocht is een geschikt alternatief gevonden: Nieuwe Boteringestraat 28-30. Deze locatie biedt genoeg ruimte voor de dagopvang van dak- en thuisloze inwoners.

Planning

November 2025Voorgenomen besluit van het college over locatie Nieuwe Boteringestraat 28-30.
December 2025Bijeenkomst voor buurtbewoners en ondernemers.


Op basis van de reacties uit de buurt neemt het college een definitief besluit over de verhuizing van de dagopvang.

Hoe houden we u op de hoogte?

Op deze pagina houden we u op de hoogte van de plannen voor de verhuizing van de dagopvang.

Het Leger des Heils is verantwoordelijk voor de dagopvang, nu en in de toekomst. Heeft u vragen over de opvang? Stuur een bericht naar communicatie.noordoost@legerdesheils.nl.

Heeft u vragen voor de gemeente Groningen? Bel 14 050
of mail naar regionaal.programma.bwo@groningen.nl.

Veelgestelde vragen

Wie maken gebruiken van de dagopvang?

Elke dag komen er ongeveer 50 tot 60 mensen naar de dagopvang. De opvang is bedoeld voor mensen die tijdelijk geen vaste woonplek hebben of in een kwetsbare situatie zitten. Dat kan komen door dakloosheid, geldproblemen of andere persoonlijke omstandigheden. Het Leger des Heils zorgt voor een plek waar iedereen welkom is. 

Aanmelden van tevoren is niet nodig. Wel zijn er huisregels, zodat het veilig en prettig blijft voor iedereen. De dagopvang werkt samen met verschillende organisaties. Die helpen bezoekers bijvoorbeeld met het zoeken naar een woning, hulp bij verslaving of het vinden van werk of dagbesteding.

Wat gebeurt als er overlast is (op straat)?

De gemeente Groningen en het Leger des Heils doen er samen met andere hulporganisaties alles aan om overlast te voorkomen. In de dagopvang werken professionele begeleiders en vrijwilligers. Er is regelmatig contact met hulpverleners, de wijkagent en handhaving. Zij komen vaak langs op de locatie. 

Binnen en buiten gelden huisregels, zodat iedereen zich veilig en met respect kan gedragen. Als iemand zich daar niet aan houdt, gaan we daarover in gesprek. In het gebouw komen ook kantoren van organisaties die werken met dak- en thuisloze mensen. Zo is hulp dichtbij en kunnen we snel samenwerken.

Hoe wordt de buurt betrokken bij deze verhuizing?

We willen graag in gesprek met mensen uit de buurt. Daarom organiseren we een informatiebijeenkomst. Deze vindt waarschijnlijk plaats in week 49. Buurtbewoners ontvangen hiervoor later een aparte uitnodiging.

Tijdens de bijeenkomst vertellen we meer over de plannen voor de dagopvang. Buurtbewoners kunnen dan ook aangeven wat zij belangrijk vinden en waar we rekening mee moeten houden.

Vragen, ideeën en zorgen nemen we zoveel mogelijk mee bij het inrichten en beheren van de locatie. Ook gebruikt het college de reacties uit de buurt bij het nemen van een definitief besluit.

Wanneer komt de dagopvang?

Het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad moeten nog een definitief besluit nemen over de nieuwe locatie voor de dagopvang.

Als dat besluit is genomen, kan de verbouwing van het pand beginnen. Het gebouw wordt dan aangepast zodat het geschikt is voor de dagopvang.

De verwachting is dat het pand eind 2026 in gebruik genomen kan worden.

Waar kan ik terecht met vragen?

U kunt uw aandachtspunten en suggesties mailen naar Regionaal.Programma.BWO@groningen.nl. We gebruiken deze input om het programma van de informatiebijeenkomst in week 49 samen te stellen.

Ook nemen we uw opmerkingen mee in het definitieve besluit van het college. Daarbij geldt wel dat de keuze voor de locatie en de doelgroep vaststaat en niet ter discussie wordt gesteld.