Koninklijke onderscheiding voor Gert Visser
Burgemeester Roelien Kamminga heeft vrijdag 3 oktober 2025 om
16:30 uur een Koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert Visser.
De uitreiking vond plaats tijdens het afscheid van de heer Visser als voorzitter van de Maria Elisabeth Linhoff Stichting aan de Oude Kijk in ’t Jatstraat 61. Hij is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.
Maria Elisabeth Linhoff Stichting
De heer mr. G.J. Visser (76 jaar) heeft meer dan 30 jaar het voorzitterschap vervuld van de Maria Elisabeth Linhoff Stichting. Deze stichting heeft als doel huisvesting te bieden aan minder bemiddelde ouderen. De Linhoff bestaat sinds de jaren ‘50 en is gelegen op de hoek Kijk in 't Jatstraat en de Muurstraat.
Gert Visser
Onder zijn voorzitterschap werd het hofje ingrijpend gemoderniseerd: er kwamen 14 nieuwe appartementen, de oudbouw werd gerenoveerd en vanaf 2022 werd ingezet op verduurzaming met onder meer warmtepompen en zonnepanelen. Daarnaast leidde hij de aankoop en ontwikkeling van Muurstraat 28, waarmee het hofje wordt uitgebreid met twee woningen en een bedrijfsruimte. Deze middag wordt ook door de heer Visser de eerste steen hiervan gelegd. Daarnaast was de heer Visser werkzaam bij Trip Advocaten en in de jaren ’90 was hij (senior) raadsheer bij het Gerechtshof Amsterdam.
Uit de toespraak van burgemeester Roelien Kamminga:
“Hij denkt om ons.” Dat zegt een bewoner van de Linhoff over Gert. Het is denk ik een van de mooiste complimenten die je kunt krijgen. Dat mensen zich door jou, Gert, gezien en erkend weten. Dat ze hebben gevoeld dat jij er voor hun was, in de 31 jaar dat je voorzitter was van de Maria Elisabeth Linhoff Stichting.