Evenementenkalender

Een overzicht van activiteiten in de gemeente Groningen waarvoor een evenementenvergunning is aangevraagd.

Deze publicatie is voor het laatst bijgewerkt op 6 juni 2019.

Aangevraagde vergunningen

Mei

Vr 3 mei | Voorjaarsmarkt | Roer 163 | 14:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 13:00 uur, afbouw tot 18:00 uur | themamarkt
Za 4 mei | Dodenherdenking | Martinikerkhof en route | 16:00 - 21:00 uur
Za 4 mei | Dodenherdenking | van Suikerplein naar Boeiersingel | 19:30 - 20:30 uur
Za 4 mei | Dodenherdenking | Centrum Haren | 19:00 - 21:00 uur
Za 4 mei | Stille tocht 4 mei herdenking | Wijkcentrum Dok naar Noorddijk | 19:25 - 21:00 uur
Za 4 mei | Stille Tocht, dodenherdenking | route: H. Westerplein - Amaliapark | 19:20 - 19:55 uur
Zo 5 mei | Leutje Festival | Bernoulliplein | 10:00 - 21:00 uur | opbouw 4 mei, afbouw 5 mei tot 23:00 uur
Zo 5 mei | Bevrijdingsfestival | Stadspark | 09:00 - 01:00 uur | opbouw vanaf 28 april, afbouw t/m 11 mei | muziekevenement
Zo 5 mei | Viering bevrijding | Bevrijdingsbos | 12:15 - 13:45 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw tot 15:00 uur
Ma 6 mei | Stadsdiner | Vismarkt | 17:00 - 21:30 uur | opbouw vanaf 11:00 uur, afbouw tot 24:00 uur
Do 9 t/m zo 19 mei | Meikermis Groningen | Grote Markt, Vismarkt en Ossenmarkt | diverse tijden | opbouw vanaf 7 mei, afbouw t/m 20 mei
Za 11 mei | Sponsorrun Vrouwen lopen voor vrouwen | route met start/finish Kardinge | 09:30 - 12:30 uur | opbouw vanaf 08:30 uur, afbouw tot 13:30 uur | sportevenement
Za 11 mei | de Lente markt | Van Lenneplaan | 13:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 11:00 uur, afbouw tot 18:00 uur | themamarkt
Za 11 mei | Opening 'Eigen Heerd' | 12:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw tot 20:00 uur | themamarkt
Ma 13 mei | Supboarden/Auquaballen | Stadsstrand DOT | 18:00 - 21:00 uur | opbouw vanaf 17:00 uur, afbouw tot 22:00 uur | sportevenement
Zo 12 mei | Kino Klandestino | locatie nader te bepalen | 19:00 - 23:00 uur | opbouw vanaf 10:00 uur, afbouw 13 mei tot 14:00 uur
Ma 13 t/m do 16 mei | Avondvierdaagse Nassauschool | diverse routes | 18:00 - 21:00 uur
Ma 13 t/m do 16 mei | Avond Wandelvierdaagse Ten Boer | Route in en om Ten Boer | 18:00 - 21:00 uur
Wo 15 mei | Oefening inschatten remweg | Butjesstraat | 09:00 - 11:30 uur | opbouw vanaf 08:30 uur, afbouw tot 12:00 uur
Wo 15 mei | Mini-triatlon | Route rondom Scharlakenhof | 08:30 - 13:00 uur | opbouw vanaf 7:00 uur, afbouw tot 15:00 uur | sportevenement
Vr 17 mei | MEER-run | start/finish Waterviolier | 17:00 - 21:00 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw tot 22:00 | sportevenement
Vr 17 mei | Walk for Life | Kaapse Baan / route Paterswoldsemeer | 20:00 - 01:00 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw 18 mei tot 12:00 uur | sportevenement
Vr 17 mei | Rommelmarkt | Wigboldstraat 3 | 17:00 - 20:30 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw tot 22:00 uur | themamarkt
Zo 19 mei | Run4educAIDed | Kardingegebied | 11:30 - 15:00 uur | opbouw 09:00 - 11:30 uur, afbouw 15:30 - 16:30 uur | sportevenement
Zo 19 mei | Huiskamerconcert | locatie n.t.b. | 11:45 - 15:15 uur | opbouw vanaf 11:00 uur, afbouw tot 15:45 uur | muziekevenement
Ma 20 t/m do 23 mei | Avondvierdaagse Reitdiepwijk | Route door Reitdiepwijk | 18:00 - 20:00 uur
Ma 20 t/m do 23 mei | Avondvierdaagse (stad) | Start Kardingerplein / Gorechtkade | 16:00 - 20:30 uur
Ma 20 t/m do 23 mei | Avond Wandelvierdaagse Hoogkerk | Zuiderweg en omgeving | 18:00 - 20:30 uur | opbouw vanaf 17:30 uur, afbouw tot 21:00 uur | sportevenement
Do 23 mei | Platen- en CD-beurs | Vismarkt | 10:00 - 20:00 uur | markt
Do 23 mei | FGMC zomeravondconcerten | Waagplein | 18:45 - 21:15 uur | muziekevenement
Do 23 mei t/m zo 2 juni | Maalkop | Huizengalaan 5 | diverse tijden | theater
Vr 24 mei | Open dag studenten Terra | Suikerterrein van Terra | 10:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw tot 20:00 uur
Vr 24 en za 25 mei | Zomermarkt Hoogkerk | Centrum en Suikerplein Hoogkerk | 16:00 - 00:00 uur | opbouw vanaf 23 mei, afbouw t/m 26 mei | Buurtfeest
Za 25 mei | Waagpleinconcert DSHO | Waagplein | 14:00 - 16:30 uur | opbouw vanaf 13:30 uur, afbouw tot 17:30 uur | muziekevenement
Za 25 mei | Planet Paradigm | Suikerterrein | 12:00 - 24:00 uur | opbouw vanaf 20 mei | muziekevenement
Za 25 mei | Meul'nloop | route door Ten Post | 16:00 - 19:00 uur | opbouw vanaf 12:00 uur, afbouw tot 20:00 uur | sportevenement
Za 25 mei | Braderie Oosterhaar | Rondom Mellensteeg | 11:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 19:00 uur
Za 25 mei | Onthulling kunstwerk | Piet Fransenlaan, Oosterparkwijk | 14:00 - 16:00 uur | opbouw 09:00 - 14:00 uur, afbouw 16:00 - 18:00 uur
Za 25 en zo 26 mei | Badminton Festival | Ossenmarkt | diverse tijden | opbouw vanaf 08:00 uur, afbouw tot 18:00 uur | sportevenement
Zo 26 mei | Klein Berlijn | Grote Markt | 10:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 06:00 uur, afbouw tot 18:30 uur
Zo 26 mei | Loopfietsproef & HealthyMarket | Vismarkt en route naar Hoornse Meer | 10:00 - 15:00 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 20:00 uur | markt en sportevenement
Zo 26 mei | WeFitness ReitdiephavenRun | route bij Reitdiephaven | 11:00 - 13:00 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw tot 14:00 uur | sportevenement
Zo 26 mei | Braderie Noorderburen | Noorderplantsoen | 12:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 10:00 uur, afbouw tot 18:00 uur | themamarkt
Zo 26 mei | Open dag Biotoop | Biotoop (Kerklaan 30) | 10:00 - 19:00 uur | opbouw vanaf 08:00 uur, afbouw tot 21:00 uur
Zo 26 mei | Oriëntatieloop | Zernike terrein| 10:30 - 12:30 uur | opbouw vanaf 07:30 uur, afbouw tot 15:00 uur | sportevenement
Zo 26 mei | Run Bike Run | 13:00 - 17:30 | Zernike | opbouw 12:00 - 13:00 uur, afbouw 17:30 - 18:30 uur | sportevenement
Ma 27 mei t/m vr 7 juni | Beachweek Haren | Raadhuisplein | 08:30 - 21:30 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw 7 en 11 juni | sportevenement
Do 30 mei | Buitenspelen | Kardingerplas | 13:00 - 23:00 uur | opbouw vanaf 27 mei, afbouw t/m 2 juni | muziekevenement
Do 30 mei | Galadag (besloten) | EM2, Suikerterrein | 16:00 - 23:00 uur | opbouw 29 mei, afbouw 31 mei
Vr 31 mei t/m zo 2 juni | The Main Event, LAN Esports en EXPO event | Suikerfabriek en -terrein | diverse tijden | opbouw vanaf 29 mei, afbouw t/m 3 juni | game event
Vr 31 mei Theaternacht | Turfsingel | 18:00 - 21:00 uur | opbouw 10:00 - 18:00 uur, afbouw 1 juni 09:00 - 12:00 uur | theater
Vr 31 mei | The Walkthrough - The Green Trail | Start Suikerterrein / Finish Hoogkerk | 19:00 - 22:30 uur | opbouw vanaf 30 mei, afbouw t/m 1 juni | sportevenement

Juni

Za 1 juni | Schaapsscheerdersfeest | Noorderplantsoen | 08:00 - 17:00 uur | opbouw 07:00 - 08:00 uur, afbouw 17:00 - 18:00 uur
Za 1 juni | Funexpected Journey | Suikerterrein | 14:00 - 24:00 uur | opbouw vanaf 31 juni, afbouw t/m 2 juni | muziek
Za 1 juni | Toeterpop | Leemweg / Zuidveld | 20:00 - 01:00 uur | opbouw 31 mei, afbouw 2 juni | muziekevenement
Za 1 juni | Zomermarkt Haren | binnenstad van Haren | 10:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 21:00 uur
Zo 2 juni | Vitalis Vlooienmarkt | Vismarkt | 10:00 - 16:30 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 19:00 uur | markt
Ma 3 t/m vr 7 juni | Trainingscontainer Dmentia | Vismarkt | 09:30 - 17:00 uur | opbouw 3 juni 08:00 - 09:00 uur, afbouw 8 juni 17:00 - 18:00 uur
Wo 5 juni | Circus in de zorg | Dilgtweg 3 Haren | 11:00 - 16:30 uur | opbouw vanaf 3 juni, afbouw t/m 5 juni
Wo 5 juni | Openingsdag Decathlon Groningen | Sontplein 5 | 10:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 19:30 uur | sportevenement
Do 6 juni | FGMC zomeravondconcerten | Waagplein | 18:45 - 21:15 uur | muziekevenement
Do 6 t/m za 15 juni | RUG-Lustrum | diverse locaties in de binnenstad van Groningen | diverse tijden
Do 6 juni | Tegelen | Zernikeplein | 14:00 - 22:00 uur | opbouw 08:00 - 14:00, afbouw 22:00 - 23:00 | muziek
Za 8 juni | Glorious Heroes | Martiniplaza | 14:00 - 23:00 uur | sportevenement
Za 8 juni | Holi Festival of Colors | Zonneweide Stadspark | 14:00 - 18:00 uur | opbouw 12:00 - 14:00 uur, afbouw 18:00 - 20:00 uur | cultureel
Zo 9 juni | GasTerra Ladiesrun 2019 | Vismarkt en parcours | 11:00 - 17:00 uur | opbouw 8 juni, afbouw 9 juni tot 19:00 uur | sportevenement
Zo 9 juni | Suikermarkt | Suikerterrein / EM2 Groningen | 12:00 - 18:00 uur | themamarkt
Ma 10 juni | Kofferbaksale | Suikerterrein | 11:00 - 18:00 uur | opbouw 9 juni, afbouw 11 juni | themamarkt
Wo 12 juni | TransFuture Festival 2019 | Zernikelaan 17 | 11:00 - 23:00 uur | opbouw 11 juni, afbouw 13 juni
Wo 12 juni | Buitenspeeldag | Meerweg nr. 18-58 | 14:30 - 17:00 uur | kinderevenement
Wo 12 juni | Buitenspeeldag | diverse locaties en tijden | kinderevenement
Wo 12 juni t/m zo 16 juni | Het Groningse Terrassenfestival | Stadspark | diverse tijden | opbouw vanaf 7 juni, afbouw 17 juni
Do 13 juni | FGMC zomeravondconcerten | Waagplein | 18:45 - 21:15 uur | muziekevenement
Vr 14 en za 15 juni | Dag van de Bouw | opstelterrein De Vork (terrein ProRail) | diverse tijden | opbouw 14 juni 08:00 - 16:00 uur, afbouw 17 juni
Vr 14 t/m zo 16 juni | Ten Boer Moves | Sportlaan Ten Boer | tijden n.t.b. | opbouw 13 juni, afbouw 17 juni | sportevenement
Vr 14 t/m zo 16 juni | Cargo Bike Festival | Suikerterrein | diverse tijden | opbouw 13 juni, afbouw 17 juni | sport
Za 15 juni | Dag van de Bouw | Beukenlaan 36 | 10:00 - 16:00 uur | opbouw 14 juni, afbouw t/m 17 juni
Za 15 juni | Astrea Boomerang Run | Route door Selwerd en Reitdiep | 15:00 - 16:00 uur | opbouw vanaf 14 juni, afbouw 15 juni tot 20:00 uur | sport
Za 15 juni | Schaapsscheerdersfeest | Klaverlaan, Mikkelhorst | 10:00 - 17:00 uur | opbouw 09:30 - 10:00, afbouw 17:00 - 17:30 uur
Za 15 juni | Muzikale fietstocht Oosterpark | Route door Oosterparkwijk | 13:30 - 18:00 uur | opbouw vanaf 10:00 uur, afbouw 19:00 uur | muziekevenement
Za 15 juni | Jaarmarkt / braderie | Meeuwerderweg | 10:00 - 17:00 uur | opbouw 08:00 - 10:00 uur, afbouw 17:00 - 18:00 uur | themamarkt
Za 15 juni | Feest op het Winkelplein | Winkelcentrum Selwerd | 11:00 - 17:00 uur | opbouw 09:00 - 11:00 uur, afbouw 17:00 - 18:30 uur | buurtfeest
Za 15 en zo 16 juni | Rapalje Zomerfolk Festival 2019 | Zonneweide Stadspark | 11:00 - 00:00 uur | opbouw vanaf 11 juni, afbouw t/m 19 juni | muziekevenement
Zo 16 juni | Nacht van de vluchteling | Kaapse Baan / Viaductstraat 3 | 05:45 - 13:00 uur | afbouw tot 18:00 uur | sportevenement
Zo 16 juni | RunX Speedman Triathlon | start en finish Kardinge / Zilvermeer | 10:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 20:00 uur | sportevenement
Zo 16 juni | Dingen 050 / zomermarkten | Vismarkt | 11:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 08:00 uur, afbouw tot 19:00 uur
Ma 17 t/m do 20 juni | Avondvierdaagse Haren | route door Haren | vanaf 17:30 uur | opbouw vanaf 16:30 uur
Di 18 t/m vr 21 juni | Impressfest | Verzetsstrijderslaan 2 | 13:00 - 00:00 uur | opbouw vanaf 14 juni, afbouw t/m 24 juni | kunst- en theaterevenement
Do 20 t/m zo 23 juni | Swingin Groningen | diverse locaties in de binnenstad van Groningen | tijden n.t.b. | muziekevenement
Do 20 t/m za 22 juni | Swingin' Groningen | Waagplein, Ellebogen, Zuiderdiep,Poeleplein | 16:00 - 01:00 uur | opbouw 08:00 - 16:00 uur, afbouw 18:00 - 23:00 uur | muziek
Vr 21 juni | Opening Buijs Tandartsen | Heresingel | 12:00 - 20:00 uur | opbouw 08:00 - 13:00, afbouw 20:00 - 22:00 uur
Vr 21 t/m zo 23 juni | 100 jarig jubileum SV Woltersum | meerdere locaties in Woltersum | diverse tijden | opbouw 19 juni, afbouw 24 juni
Vr 21 t/m zo 23 juni | Sport en Spel Weekend | Sportpark Engelberg Woldjerspoorweg | diverse tijden | opbouw 21 juni vanaf 10:00 uur, afbouw 24 juni tot 14:00 uur | sportevenement
Za 22 juni | Burenontbijt | Overwinningsplein | 09:30 - 11:30 uur | opbouw 07:30 - 09:30 uur, afbouw 11:30 - 12:30 uur
Za 22 juni | Stadspark Live | Stadspark | 12:00 - 23:00 uur | opbouw vanaf 14 juni, afbouw t/m 27 juni | muziekfestival
Za 22 juni | ANWB elektrisch proefrit | Damsterplein | 10:00 - 16:30 uur
Za 22 juni | Lustrumfestival G.S.V.V. Veracles | Bernoulliplein | 14:00 - 21:00 uur | opbouw vanaf 10:00 uur, afbouw tot 23:00 uur
Za 22 juni | LICCEN in de Papiermolen | Papiermolen | 15:00 - 23:00 uur | opbouw 12:00 - 15:00 uur, afbouw 23:00 - 01:00 uur | muziek
Za 22 juni | Dorpsfeest Woltersum (optocht) | Route in/rondom Woltersum | 13:00 - 15:00 uur | opbouw 12:30 - 13:00 uur, afbouw vanaf 15:00 uur
Zo 23 juni | Vitalis Vlooienmarkt | Vismarkt | 10:00 - 16:30 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 19:00 uur | markt
Ma 24 juni | Sint Jansviering Widar Vrijeschool Groningen | Stadspark, Zonneweide | 16:30 - 20:00 uur | opbouw 14:00 - 20:00 uur, afbouw 20:00 - 22:00 uur | kinderevenement
Ma 24 t/m do 27 juni | Avondvierdaagse Borgmanschool | diverse routes | 17:30 - 21:00 uur
Di 25 juni | 538 Studentenkameractie | Grote Markt | 19:00 - 23:30 uur | opbouw 17:00 - 19:00 uur, afbouw 23:30 - 24:00 uur
Wo 26 juni | Jaarmarkt Ten Boer | Koopmansplein, Marskramer | 13:00 - 18:00 uur | opbouw 11:00 - 13:00 uur, afbouw 18:00 - 19:00 uur | themamarkt
Do 27 juni | FGMC zomeravondconcerten | Waagplein | 18:45 - 21:15 uur | muziekevenement
Vr 28 juni | USVA at the Park 2019 | Noorderplantsoen (koepel) | 14:30 - 22:15 uur | opbouw 10:00 - 14:30 uur, afbouw 22:15 - 24:00 uur | sport
Vr 28 en za 29 juni | Solar Races Groningen | Diepenring | diverse tijden | opbouw 27 juni, afbouw 29 juni | bootrace
Za 29 juni | Kramerie/Straatfeest Oosterkwartier | Oosterstraat / Carolieweg | 10:00 - 18:00 uur | opbouw 08:00 - 10:00 uur, afbouw 17:00 - 18:30 uur | themamarkt
Za 29 juni | Springkussen Festival | Van Lenneplaan / Hendrik de Vriesplantsoen | 13:00 - 17:00 uur | opbouw 10:00 - 13:00 uur, afbouw 17:00 - 19:00 uur | kinderevenement
Za 29 juni | Kindermiddag | Lepelaar | 14:00 - 18:00 uur | opbouw 09:00 - 14:00 uur, afbouw 18:00 - 20:00 uur | overig
Zo 30 juni | Life is a Beach | DOT Vrydemalaan | 12:00 - 21:00 uur | opbouw vanaf 10:00, afbouw tot 23:00 uur | muziekevenement
Zo 30 juni | Zeldzaam Mooi markt | Vismarkt | 11:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 06:00 uur, afbouw tot 19:00 uur
Zo 30 juni | Chilling & Tasting | Kattendiep | 14:00 - 20:00 uur | opbouw 10:00 - 14:00 uur, afbouw 20:00 - 22:00 uur | foodevenement

Juli

Ma 1 t/m zo 7 juli | DELA Eredivisie Beach & Beachweek | Grote Markt | diverse tijden | opbouw 28 juni vanaf 07:00 uur, afbouw 8 juli tot 12:00 uur | sportevenement
Di 2 juli | St. Jansfestival | Stadspark | 15:30 - 20:30 uur | opbouw 09:00 - 14:00 uur, afbouw vanaf 20:30 uur | overig
Wo 3 juli | Soccerhouse | Vismarkt | 11:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 05:30 uur, afbouw tot 21:00 uur | sportevenement
Do 4 juli | FGMC zomeravondconcerten | Waagplein | 18:45 - 21:15 uur | muziekevenement
Vr 5 juli | Ten Boerster meezingfeest | Sportlaan Ten Boer (Tiggelhal) | 20:00 - 24:00 uur | opbouw 4 juli, afbouw 6 juli | muziek
Vr 5 juli | Openluchtconcert | Clockhuysplein en route | 19:00 - 21:00 uur | opbouw 13:00 - 17:00 uur, afbouw 21:00 - 23:00 uur | muziek
Vr 5 t/m zo 7 juli | Multcultureel food festival | Noorderplantsoen | Diverse tijden en diverse op- en afbouwtijden | foodtruckfestival
Za 6 juli | Waapleinconcert Fanfare CWO Groningenn | Waagplein | 13:00 - 15:00 uur | opbouw 12:00 - 13:00 uur, afbouw 15:00 - 16:00 uur | muziek
Za 6 juli | Wijkfeest Oosterpark | Resedastraat | 13:00 - 17:00 uur | opbouw 08:30 - 13:00 uur, afbouw 17:00 - 19:00 uur | buurtfeest
Za 6 juli | RoodKopjek | Helsinkistraat | 14:00 - 24:00 uur | opbouw vanaf 1 juli, afbouw t/m 8 juli | muziek
Za 6 juli | Overuren Festival | Concourslaan 10| 14:00 - 24:00 uur | opbouw vanaf 3 juli, afbouw t/m 9 juli | muziek
Za 6 juli | Straatfeest Helwerd | Helwerd | 11:00 - 24:00 uur | opbouw 6 juli 09:00 - 12:00 uur, afbouw 07 juli 11:00 - 13:00 uur | buurtfeest
Za 6 juli | Magnufique Festival | Kardingerplas | 15:00 - 24:00 uur | opbouw 5 juli, afbouw 7 juli | muziek
Za 6 en zo 7 juli | KardingeRun voor Bikkels | Start/Finish Sportcentrum Kardinge + omgeving | 09:30 - 17:00 uur | opbouw vanaf 4 juli, afbouw t/m 9 juli | sport
Za 6 juli | Duurzaamheidsmarkt | Winkelcentrum Vinkhuizen, Siersteenlaan | 11:00 - 17:00 uur | opbouw 09:00 - 11:00 uur, afbouw 17:00 - 19:00 uur | themamarkt
Zo 7 juli | Life is a Beach | DOT Vrydemalaan | 12:00 - 21:00 uur | opbouw vanaf 30 juni, afbouw t/m 1 juli | muziekevenement
Zo 7 juli | Wielerevenement Haren-Haren | Clockhuysplein en route | 07:00 - 18:00 uur | opbouw 6 juli, afbouw 7 juli | sportevenement
Zo 7 juli | New Attraction Block Jam 2019 | Vismarkt | 13:00 - 21:00 uur | opbouw 07:00 - 12:00 uur, afbouw 21:30 - 24:00 uur
Do 11 juli | Platen- en CD-beurs | Vismarkt | 10:00 - 20:00 uur | markt
Do 11 juli | Optreden Eemsmond Big Band | Waagplein | 19:00 - 21:30 uur | opbouw 18:00 - 19:00 uur, afbouw 21:30 - 22:00 uur | muziek
Do 11 juli | Vlootschouw A.G.S.R. Gyas | Hoornsediep, Reitdiephaven | 10:00 - 16:00 uur | opbouw 08:00 - 10:00 uur, afbouw 16:00 - 17:00 uur | sport
Vr 12 juli | Street-Fit | Grote Markt | 10:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 20:00 | sportevenement
Za 13 juli | Rumbling Earth Festival | diverse locaties in de binnenstad van Groningen | 12:00 - 19:30 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw tot 21:00 uur | muziekevenement
Za 13 en zo 14 juli | Africa Cup Multi | Sportpark de Parrel | diverse tijden | sport en muziek
Za 13 en zo 14 juli | Lustrum 11 daagse AGSR GYAS | Hoornsediep 199 | diverse tijden
Za 13 en zo 14 juli | Poëziefestival Dichters in de Prinsentuin | Prinsentuin | 13:30 - 17:00 uur | opbouw 10:00 - 12:30 uur, afbouw 17:00 - 19:00 uur
Zo 14 juli | Dingen 050 / zomermarkten | Vismarkt | 11:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 08:00 uur, afbouw tot 19:00 uur
Zo 14 juli | Paradigm Sunday Afternoon Collective | Suikerterrein | 13:00 - 23:00 uur | opbouw vanaf 12 juli, afbouw t/m 16 juli | muziek
Ma 15 juli | SKSG Summerfun Event | Vismarkt | 13:00 - 16:30 uur | opbouw 08:00 - 12:00 uur, afbouw 16:30 - 18:30 uur | kinderevenement
Di 16 juli | Gyas Festival | Helsinkistraat 4-6 | opbouw 13 juli 08:00 - 20:00 uur, afbouw 18 juli 08:00 - 20:00 uur | muziek
Di 16 t/m do 18 juli | Vlottend Meerstad 2019 Vlottenbouw | diverse tijden | opbouw vanaf 15 juli, afbouw t/m 19 juli | kinderevenement
Di 16 t/m vr 19 juli | Huttenbouwdorp | grasveld nabij Rummerinkhof | diverse tijden en op- en afbouwtijden | kinderevenement
Wo 17 t/m vr 19 juli | Huttendorp Selwerd | Elzenlaan | diverse tijden | opbouw 08:00 - 12:00, afbouw 20 juli 10:00 - 16:00 uur | kinderevenement
Vr 19 juli | Cirque Moustache 'Op circus bij Jantje Beton' | Borgwal 88 | 13:00 - 16:30 uur | opbouw 09:00 - 12:30 uur, afbouw 17:00 - 19:00 uur
Vr 19 en za 20 juli | Lustrum 11 daagse AGSR GYAS | Hoornsediep 199 | diverse tijden
Za 20 juli | Waagplein Openlucht Tangosalon | Waagplein | 15:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 14:30 uur, afbouw tot 18:30 uur | dansevenement
Zo 21 juli t/m zo 4 augustus | Zomerstad | Binnenstad van Groningen | diverse tijden | diverse op- en afbouwtijden | overig
Ma 22 t/m wo 24 juli | Timmerdorp Backbone 050 | Travertijnstraat | 10:00 - 16:00 uur | opbouw n.v.t., afbouw t/m 25 juli | kinderevenement
Za 27 juli | Waagplein Openlucht Tangosalon | Waagplein | 15:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 14:30 uur, afbouw tot 18:30 uur | dansevenement
Za 27 juli | Oefenwedstrijd FC Groningen | Scharlakenlaan 26 | 17:00 - 19:00 uur | opbouw 10:00 - 15:00 uur, afbouw 19:00 - 21:00 uur | sport
Zo 28 juli | Vitalis Vlooienmarkt | Vismarkt | 10:00 - 16:30 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 19:00 uur | markt

Augustus

Za 3 augustus | Waagplein Openlucht Tangosalon | Waagplein | 15:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 14:30 uur, afbouw tot 18:30 uur | dansevenement
Do 8 augustus | Platen- en CD-beurs | Vismarkt | 10:00 - 20:00 uur | markt
Vr 9 t/m ma 12 augustus | Paradigm Festival | Suikerterrein | diverse tijden | muziekevenement
Za 10 augustus | Waagplein Openlucht Tangosalon | Waagplein | 15:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 14:30 uur, afbouw tot 18:30 uur | dansevenement
Za 10 augustus | Dinner in the Sky | Grote Markt | 12:00 - 20:00 uur | opbouw 08:00 - 12:00 uur, afbouw 20:00 - 24:00 uur | foodevenement
Zo 11 augustus | Dingen 050 / zomermarkten | Vismarkt | 11:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 08:00 uur, afbouw tot 19:00 uur
Ma 12 t/m vr 16 augustus | Keiweek | diverse locaties en tijden | introductieweek voor nieuwe studenten
Do 15 t/m zo 25 augustus | Noorderzon | Noorderplantsoen | diverse tijden en op- en afbouw tijden | muziek en theater
Zo 18 augustus | Vitalis Vlooienmarkt | Vismarkt | 10:00 - 16:30 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 19:00 uur | markt
Di 20 t/m wo 28 augustus | Kermis | Grote Markt | tijden n.t.b.
Wo 21 t/m vr 23 augustus | Luchtkussen drie-daagse | Elzenlaan 72 | 12:00 - 17:00 uur | opbouw 21 augustus vanaf 09:00 uur, afbouw 23 augustus tot 23:00 uur
Vr 23 augustus | End of Summer | Diamantpark | 13:00 - 17:00 uur | opbouw 10:00 - 12:00 uur, afbouw 17:00 - 19:00 uur | buurtfeest
Za 24 augustus | Air Run Festival | Suikerunieterrein | 10:00 - 22:00 uur | opbouw 23 augustus, afbouw 24 augustus tot 02:00 uur
Zo 25 augustus | Bauke Mollematocht | Grote Markt | tijden n.t.b. | sportevenement
Zo 25 augustus | B&C Bommen Berendloop 2019 | Stadspark af athletiekbaan | opbouw 24 augustus, afbouw 25 augustus | sport
Zo 25 augustus | Fietstoertocht Valthe Groningen Valthe | Laan Corpus den Hoorn | 08:00 - 16:00 uur | opbouw 07:30 - 08:00 uur, afbouw 16:00 - 16:30 uur | sport
Zo 25 augustus | De Bauke Mollema Tocht | Vismarkt + route diverse afstanden | 07:00 - 17:30 uur | opbouw 04:30 - 07:00 uur, afbouw 17:30 - 20:00 uur | sport
Ma 26 augustus t/m ma 2 september | ITF World Tennis Tour 2019 | Oosterweg 86 | 09:00 - 22:00 uur | opbouw 25 augustus, afbouw 2 september | sport
Wo 28 augustus | Groningens Ontzet | diverse locaties en tijden
Wo 28 augustus | Braderie Zwanestraat | Zwanestraat | 10:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw tot 19:00 uur | themamarkt
Za 31 augustus | Popfestival | Stadspark | tijden n.t.b. | muziekevenement
Za 31 augustus | Kunst- en Cultuurmarkt | Centrum Haren | 11:00 - 17:00 uur | opbouw 09:30 - 11:00 uur, afbouw 17:00-18:00 uur | themamarkt

September

Zo 1 september | Vitalis Vlooienmarkt | Vismarkt | 10:00 - 16:30 uur | opbouw vanaf 07:00 uur, afbouw tot 19:00 uur | markt
Do 5 september | Platen- en CD-beurs | Vismarkt | 10:00 - 20:00 uur | markt
Do 5 september | Doedag | Kardinge Zilvermeer | 09:00 - 16:00 uur | opbouw 08:00 - 09:00 uur, afbouw 16:00 - 17:00 uur
Za 7 september | Baila Straat Dans Festival | diverse locaties in het centrum van Groningen | 14:00 - 17:00 uur, opbouw vanaf 13:00 uur, afbouw tot 18:00 uur | dansevenement
Za 7 september | Dance en Hardstyle in the Park | tijden n.t.b. | muziekevenement
Zo 8 september | Dingen 050 / zomermarkten | Vismarkt | 11:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 08:00 uur, afbouw tot 19:00 uur
Zo 8 september | Discover the World run | 4 mijl parcours Kardinge Groningen | 14:00 - 16:00 uur | opbouw 12:00 - 14:00 uur, afbouw 16:00 - 17:00 uur | sport
Vr 13 en za 14 september | Reitdieppop | Reitdiephaven | 13 september 18:00 - 24:00 uur, 14 september 12:00 - 24:00 uur | opbouw vanaf 9 september, afbouw t/m 16 september
Za 14 en zo 15 september | City Stage | Waagplein, Harmonieplein en Vismarkt | 12:00 - 17:00 uur | opbouw 08:00 - 12:00 uur, afbouw 17:00 - 19:00 uur | muziekevenement
Ma 23 september t/m zo 6 oktober | Circus Renz International | Rijksstraatweg, tegenover sportpark Esserberg | diverse tijden | opbouw 23 september, afbouw 6 oktober
Za 28 september | Thaisner DörpsRun | Route in en om Thesinge | 14:00 - 18:00 uur | opbouw vanaf 09:00 uur, afbouw tot 20:00 uur | sportevenement
Za 28 september | Kramerie / Straatfeest Oosterkwartier | Oosterstraat / Carolieweg | 10:00 - 18:00 uur | opbouw 08:00 - 10:00 uur, afbouw 17:00 - 18:30 uur | themamarkt
Zo 29 september | Zeldzaam Mooi markt | Vismarkt | 11:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 06:00 uur, afbouw tot 19:00 uur

Oktober

Za 5 en zo 6 oktober | Herfstfair Haren | Rijksstraatweg 9 | 10:30 - 17:00 uur | opbouw 3 oktober, afbouw 7 oktober | braderie
Zo 6 oktober | Dingen 050 / zomermarkten | Vismarkt | 11:00 - 17:00 uur | opbouw vanaf 08:00 uur, afbouw tot 19:00 uur
Zo 6 oktober | Waterwolf roeimarathon | Start Hunze Praediniussingel | 06:30 - 17:00 uur | sport
Za 12 oktober | 4Mijl4You | route van Haren naar Groningen | tijden n.t.b. | sportevenement
Zo 13 oktober | 4Mijl | route van Haren naar Groningen | tijden n.t.b. | sportevenement

November

Za 2 november | Plantsoenloop | Noorderplantsoen | tijden n.t.b. | sportevenement
Za 16 november | Sinterklaas intocht | Route door de stad Groningen | tijden n.t.b.
Do 21 november t/m zo 5 januari 2020 | IJsbaan | Grote Markt | tijden n.t.b.

December

Za 14 december | Kerst Lichtjestocht | route door Haren | 17:30 - 20:30 uur | wandeltocht

Aan deze publicatie kunnen geen rechten worden ontleend. Ondanks dat deze lijst met zorg is voorbereid kunnen eventuele fouten niet worden uitgesloten. De gemeente Groningen is niet aansprakelijk voor schade als gevolg van gebruik van deze publicatie. Gebruik van de gegevens uit deze publicatie geschiedt op eigen risico.

Bekendmakingen

Ga naar de webpagina bekendmakingen om automatisch op de hoogte te blijven van alle vergunningaanvragen voor evenementen.

Tijdelijke wegafsluitingen

Soms zijn er stremmingen vanwege evenementen. Kijk welke straten en wegen tijdelijk worden afgesloten.

Vraag, klacht of bezwaar

Vraag

Voor vragen en informatie over aanvragen voor evenementenvergunningen kunt u op werkdagen van 08:30 uur tot 16:30 uur contact opnemen met Evenementen Management (Stadstoezicht):

Evenementen Management
Postbus 742
9700 AS  Groningen
050 367 11 55
em@groningen.nl

Evenementen Management kan u ook vertellen of en wanneer een evenementenvergunning is/wordt verleend.

Klacht

Ervaart u hinder tijdens een evenement? Neem contact op met de gemeente Groningen via de evenementen-klachtentelefoon: 050 367 11 33.

Bezwaar

Lees hoe u bezwaar kunt maken tegen een verleende evenementenvergunning.