Op zaterdag 8 mei wordt er van 11.00 uur tot 16.00 uur in en om de Diepenring schoongemaakt. Boot- en walbewoners gaan dan samen aan de slag om zwerfvuil en vooral ook drijfvuil te verwijderen uit hun woonomgeving. Speciaal voor deze actie wordt de Rhodina, de drijfvuilboot van de gemeente, ingezet. Bewoners zullen met kleine bootjes het drijfvuil uit het water vissen. Het verzamelde afval zal met behulp van de Rhodina worden afgevoerd.
Vorig jaar deden de bootbewoners van voornamelijk de Noorderhaven voor het eerst mee aan een gezamenlijke schoonmaakactie. De schoonmaakactie was een groot succes. Dit jaar wordt de ploeg bootbewoners uitgebreid met de walbewoners. Er zullen naar verwachting 40 personen meedoen aan de actie.
Het werkgebied is ook uitgebreid en beslaat nu de grachten en walkanten vanaf de Herman Colleniusbrug tot aan de Steentilbrug. Een vuilniswagen van de Milieudienst zal ‘s middags rondrijden om het verzamelde afval af te voeren. Bewoners die mee willen doen aan de schoonmaakactie kunnen zich zaterdag 8 mei om 11.00 uur verzamelen op de Kijk in’t Jatbrug.

