Bodemvervuiling in de stad Groningen?

U bent hier: Home Milieu Bodemvervuiling in de stad Groningen?
Bodemvervuiling in de stad Groningen?
Document acties

Volgens een overzicht van het Ministerie van Infrastructuur en Milieu zou Groningen de meest vervuilde stad van Nederland zijn. Begin juli 2011 telde de gemeente Groningen 28 zogenaamde humane spoedlocaties.

 

Stand van zaken oktober 2011

Half oktober waren er al onderzoeken voor 5 locaties afgerond. Op die 5 locaties bleken geen risico's te verwachten. De betreffende grondeigenaren zijn ingelicht over de resultaten. Er waren dus nog 23 humane spoedlocaties over.

  • Van 7 locaties was op basis van de tussentijdse onderzoeksresultaten inmiddels bekend dat ze niet spoedeisend zijn omdat er geen risico’s verwacht worden. Nadat de grondeigenaren zijn ingelicht zullen deze van de lijst met (mogelijke) spoedlocaties worden gehaald.
  • Van 7 locaties was al bekend dat er risico’s zijn. Op deze locaties vindt al sanering plaats of zijn al afspraken gemaakt over de aanpak en het tijdstip. Na afronding van de sanering (het op z'n minst wegnemen van de risico's) zullen ook deze locaties van de lijst worden gehaald.
  • Voor 9 locaties moest het daadwerkelijke risico-onderzoek nog beginnen. Dit zijn locaties waar een verontreiniging mogelijke risico’s veroorzaakt ('potentiële humane spoedlocaties'). De verwachting is overigens dat hier nauwelijks echte spoedlocaties uit naar voren komen.

 

Stand van zaken april 2012

Op 11 april 2012 zijn er nog 13 humane spoedlocaties over. Bekijk hier het overzicht van deze 13 locaties, met veroorzakende activiteiten van verontreiniging die daar ooit hebben plaatsgevonden.

13-10-2011 18:00