Ontmoetingsplek jongeren (JOP) Gravenburg/de Held

U bent hier: Home Jeugd Ontmoetingsplek jongeren (JOP) Gravenburg/de Held
Ontmoetingsplek jongeren (JOP) Gravenburg/de Held
Document acties
Samenvatting project

Een jongerenontmoetingscentrum (JOP) in Gravenburg is de uitdrukkelijke wens van een aantal jongeren uit de wijk. Over de inrichting van zo'n JOP is de afgelopen periode gesproken tussen jongeren uit Gravenburg, de straathoekwerker van de MJD, de buurtagent en de gemeente Groningen.

Dit heeft geleid tot afspraken over een tijdelijke en verplaatsbare ontmoetingsplek. 


Bijeenkomsten

Inloopbijeenkomsten Gravenburg



Afspraken

  • De jongerenontmoetingsplek (JOP) wordt verplaatst naar achteren (verder van de huizen) en komt nu ter hoogte van de achterkant van de afgebrande school, langs het fietspad naar de Held

    (zie plattegrond, klik op de afbeelding voor een grotere weergave);
    Locatie JOP Gravenburg

  • Drie jongeren zijn bereid als contactpersoon op te treden. Zij kunnen gebeld worden, bij ervaren overlast. Zij gaan hierover dan met de andere jongeren in gesprek. Maurice: 06-49655933, Dennis: 06-16831426 en Ward: 0612735007. Mailen kan ook: jongerengvb@hotmail.com

  • Shem Rogers (straathoekwerker MJD) en Igor Laninga (buurtagent) kennen de jongeren. Bij overlast, vragen of ideeën kunnen zij gebeld of gemaild worden:

 

 

  • Bij overlast (geluid, troep, vandalisme enz) is het belangrijk dat te melden bij het Meldpunt Overlast en Zorg.
    T (050) 587 58 85   
    E meldpuntoverlast@groningen.nl    

  • De ontmoetingsplek is tijdelijk en verplaatsbaar. Mocht de overlast uit de hand lopen, dan wordt de JOP weggehaald. Een objectieve maatstaf is hiervoor niet te geven;

  • Gedragsregels rond de JOP worden niet voorgeschreven door de gemeente, maar is een zaak van bewoners onderling. Er is een suggestie gedaan een clubbestuur op te richten voor de JOP. Een mogelijk clubbestuur kan ook nuttig zijn ivm de voorbereiding van een nieuwe ontmoetingsplek na herbouw van de school.  Uitwerking van een dergelijke organisatievorm is aan de jongeren en de ouders/buurtbewoners. Zij kunnen hierbij ondersteund worden door Shem (zie 3).

  • Een ontmoetingsplek voor jongeren zal ook deel uitmaken van het wijkbrede speelplekkenplan dat gemeente en VWH gaan voorbereiden. Mocht er door verhuizing van kinderen naar de Reitdiepschool meer ruimte in de scholen komen, dan kunnen we onderzoeken of het noodgebouw in de rotonde mogelijk een wijkfunctie kan krijgen. Of dit een echte kans wordt, hangt af van meerdere factoren. Een clubbestuur (zie 6) biedt dan wel kansen als gesprekpartner van de gemeente en om afspraken te maken over bijv. soosavonden, ouders die meedraaien daarin enz.