Mogelijk komen er meer dan de huidige twaalf koopzondagen. Het stadsbestuur denkt daar over na. Onder winkeliers is behoefte aan meer koopzondagen.
Voor 2012 zijn het er in ieder geval weer twaalf, maar nu wel op vooraf vastgestelde data. Dat is nieuw. Tot nu toe stelde het college van B&W acht koopzondagen per jaar vast en konden de ondernemers voor nog vier zondagen ontheffing aanvragen.
Verwarring
In de praktijk zorgde dat voor verwarring bij het winkelende publiek en bij winkeliers. De extra koopzondagen werden pas laat bekend en het bleek lastig te zijn er goed over te communiceren. Het resultaat waren soms koopzondagen waarop niet alle winkels open waren en die minder klanten opleverden als had gekund.
Ondernemersverenigingen
Daarom heeft het college in overleg met ondernemersverenigingen nu al twaalf vaste koopzondagen vastgesteld. Dat is volgens de bestaande regels het maximale aantal. Alle vertegenwoordigers van ondernemers hebben met de volgende koopdagen ingestemd:
Binnenstad en wijkwinkelcentra
4 maart, 25 maart, 1 april, 6 mei, 3 juni, 2 september, 30 september, 7 oktober, 4 november, 25 november, 2 december en 23 december
Meubelboulevard, keukenbranche en autobranche
8 januari, 5 februari, 4 maart, 1 april, 9 april, 13 mei, 28 mei, 2 september, 7 oktober, 4 november, 2 december, 26 december
Overig, onder meer tuincentra
4 maart, 1 april, 9 april, 6 mei, 13 mei, 20 mei, 28 mei, 3 juni, 4 november, 2 december, 9 december, 26 december

