Keuzes voor inzetten ambulance voor gewonden

U bent hier: Home B&W besluiten Keuzes voor inzetten ambulance voor gewonden
Keuzes voor inzetten ambulance voor gewonden
Document acties
Snel naar
 

Keuzes voor inzetten ambulance voor gewonden

Voor slachtoffers met verwondingen door geweld hoeft niet altijd een ambulance beschikbaar te zijn. Dat antwoordt het college van B&W op vragen van de gemeenteraadsfractie van GroenLinks. “Adequate zorg bestaat niet altijd uit het zenden van een ambulance”, aldus B&W.

Twee raadsleden hadden meegemaakt dat de politie vergeefs om een ambulance hadden verzocht voor een slachtoffer van uitgaansgeweld. Het ging om een gebroken sleutelbeen. Nadat de daders waren opgepakt, bleef het slachtoffer achter. Omdat de politie geen gewonden mag vervoeren had het slachtoffer het advies gekregen een taxi te bellen voor vervoer naar het ziekenhuis. “Een slechte gang van zaken”, vindt GroenLinks.

Maar een gebroken sleutelbeen is geen reden voor een ambulance. “Aan de hand van de geldende, landelijke vastgestelde protocollen concludeerde de centralist in dit geval dat de aard van het letsel op zich vervoer per auto of taxi naar een huisarts mogelijk maakte”, aldus B&W. “Het aantal ambulances per regio is beperkt en voor  het inzetten daarvan moeten keuzes worden gemaakt. Dit leidt bij betrokkenen soms tot onbegrip. We kunnen ons voorstellen dat dit zeker geldt als het verzoek afkomstig is van de politie en het een slachtoffer betreft van enige vorm van mishandeling.”


08-12-2009 00:00

Beantwoording vragen GroenLinks inzake beschikbaarheid ambulances